Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı Chrome, FIREFOX, Opera veya Internet Explorer 'a değiştirin.
Sektörel Çalışan Beyaz Yakalılar

Sektörel Çalışan Beyaz Yakalılar

Genellikle ofis ortamında profesyonel görevleri yerine getiren meslekler, yaygın olarak beyaz yakalı çalışan olarak bilinir. Bu meslekler genellikle lisans diplomasına, yüksek lisans diplomasına veya doktora gibi ileri derecede diploma sahip insanlar tarafından tercih edilir. Çalışanlar genellikle saatlik ücretten ziyade bir maaş alırlar. Aşağıda size sektörel anlamda çalışan beyaz yakalıları sunacağız. Her birinin halihazırda çok sayıda çalışanı var ve diğer mesleklerden daha fazla çalışana ihtiyaç sözü veriyor.

Yazılım Geliştiriciler

Bir uygulama yazılım geliştiricisi, uygulamaları, örneğin, işlemcileri, hesap tabloları, oyunları ve veritabanlarını tasarlar.

Zorunlu Eğitim: En az Bilgisayar mühendisliği veya yazılım mühendisliği lisans derecesi

Muhasebeci veya Denetmen

Bir muhasebeci veya denetmen mali tabloları hazırlar, mali kayıtlarını doğruluk ve yasa ve yönetmeliklere uygunluk açısından inceler ve vergilerin zamanında ödenmesini sağlar. Beyaz yakalı çalışanların çoğunluğu bu gruptadır.

Zorunlu Eğitim: Muhasebe Lisans derecesi

Pazar Araştırma Analisti

Bir pazar araştırma analisti, şirketlerin hangi ürünlerin satılacağına ve hangi fiyatların belirleneceğine karar vermelerine yardımcı olmak için piyasayı inceler. Beyaz yakalı işçilerin en çok sevdiği iş dalıdır.

Zorunlu Eğitim: En az Lisans derecesi: Pazar araştırması veya istatistik, matematik, işletme, sosyal bilimler veya iletişim gibi ilgili bir alanda.

Bilgi Güvenliği Analisti

Bir bilgi güvenliği analisti, bir şirketin bilgisayar sistemlerini ve ağlarını korumak için süreçler geliştirir ve uygular.

Zorunlu Eğitim: Siber güvenlik, bilgisayar bilimi, bilgi güvencesi, programlama veya ilgili bir alanda lisans derecesi.

Yönetici Danışmanı

Bazen bir yönetim analisti olarak adlandırılan yönetici danışmanı, şirketlerin verimliliğini artırma ya da karlarını artırma yollarını bulmalarına yardımcı olur.

Zorunlu eğitim: Asgari işletme, bilgisayar ve bilgi bilimi, ekonomi, muhasebe, yönetim, finans, pazarlama veya psikoloji lisans derecesi

Mali Müdür

Mali müdürler kuruluşun mali sağlığını denetler, geliştirirler.

Zorunlu Eğitim: Minimum: Finans, muhasebe, ekonomi veya işletme alanlarında lisans derecesi

Sağlık Hizmetleri Müdürü

Bir sağlık veya sağlık hizmetleri yöneticisi, bir tıbbi uygulamanın, tüm bir sağlık kuruluşunun veya bir sağlık kuruluşunun tek bir bölümünün tüm faaliyetlerini koordine eder.

Zorunlu Eğitim: Sağlık yönetimi, hemşirelik, kamu sağlığı yönetimi veya işletme alanlarında lisans derecesi

Kişisel Mali Müşavir

Kişisel finansal danışmanlar müşterilerine yatırım, emeklilik, üniversite tasarrufu ve sigorta ile ilgili rehberlik sağlar.

Zorunlu Eğitim: İlgili konuda lisans ve işbaşı eğitim

0/5 (0 Oy)

yorumunuzu bırakın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top