Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı Chrome, FIREFOX, Opera veya Internet Explorer 'a değiştirin.
Oyun Şirketlerinde İşe Girmek

Oyun Şirketlerinde İşe Girmek

Bu işe gönül verenler için rüya işleri listelerinin başında dijital oyun tasarımcılığı gelir . Bu meslekte çalışanlar, sonunda bir oyun haline gelen konseptler ile ortaya çıkıyor. Bu fikirleri işleme dökerek karakterler geliştirip üretime yönlendiriyorlar. Sanatçılar, programcılar ve ses mühendisleri dahil olmak üzere geliştirme ekibinin diğer üyeleriyle iş birliği yaparlar. Tasarımcıları, baş tasarımcısı ve seviye tasarımcısıdır. Kariyer olarak en çok istenen pozisyonlardan biri olarak rekabet zordur. Birkaç yıl boyunca başka rollerde çalışarak deneyim kazanmanız gerekebilir.

Yazılım Geliştiriciler ve Bilgisayar Programcıları

Yazılım geliştiriciler ve bilgisayar programcıları, tasarımcıların nihai ürünleri için vizyonlarını uygular. Geliştiriciler, tasarımcıların istediği şekilde çalışmasını sağlayan yazılımı tasarlar.

Animatörler ve Diğer Sanatçılar

Geliştirme ekibinin ayrılmaz bir parçası olan animatörler ve diğer sanatçılar görsel olarak canlandırıyor. Özel yazılımlar kullanarak animatörler, karakterleri ve çevre de dahil olmak üzere görüntüleri oluşturan resimler dizisini oluşturur. Sanatçılar ayrıca ürünlerin mağaza raflarında öne çıkmasını sağlayan ambalajları tasarlar.

Ses Mühendisleri

Ses mühendisleri, bilgisayar ve elektrikli ekipmanı kullanarak müzikler oluşturur.İş bu noktaya geldiğinde oynarken duyduğunuz her şeyden onlar sorumludur. Karakterlere ses verirler, ses efektleri oluşturur ve arka plan müziği kaydederler.

Yazarlar

Yazarlar, video oyun endüstrisinde birçok rolü dolduruyor. Senaryo yazarlarının dayandığı hikayeleri yaratır ve karakterler için diyalog yazar. Teknik yazarlar beraberindeki dokümantasyonu ve talimatları oluşturur.

Test Ediciler

Oyun test ediciler (Game Tester), oyun üreten şirketleri için kalite kontrol (KK) sağlar. Ürünlerin doğru çalıştığından ve talimatların ve belgelerin açık olduğundan emin olurlar. Problemleri ve hataları tespit ederler ve bulgularını tasarımcılara ve geliştiricilere bildirirler.

Teknik Destek Uzmanları

Teknik destek uzmanları, şirket ile halk arasındaki bağlantıdır ve ilgili ekipmanların ve yazılımların işletilmesinde sorun yaşayan müşterilere yardımcı olurlar. Destek uzmanları, telefonla, çevrimiçi sohbetle ve e-postayla soruları yanıtlar.

Video Oyun Sektöründe Ticari İşler

Üreticileri, ürün geliştirme ve tüketicilere pazarlanmaya hazır olma konusunda iş ve finans detaylarını yönetirler. Tüm personeli denetlerler, zaman ve bütçe kısıtlamaları dahilinde üretimi sağlarlar.

Pazar Araştırması Analistleri

Pazar araştırması analistleri , potansiyel müşterilerin satın alma tercihlerini belirlemek için kullanacakları anketleri tasarlar. Topladıkları verileri, yayıncılarının hangi ürün ve hizmetleri satacağına, onlar için ne kadar ücret ödeyeceğine ve nerede ve nasıl satacağına karar vermesine yardımcı olmak için kullanırlar.

0/5 (0 Oy)

yorumunuzu bırakın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top