Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı Chrome, FIREFOX, Opera veya Internet Explorer 'a değiştirin.
Ev Dekorasyonuyla Neler Yapılabilir

Ev Dekorasyonuyla Neler Yapılabilir

 

Hepimiz zevklerimiz ve ihtiyaçlarımız doğrultusunda şekillenen evlerimizin bizleri rahat ve mutlu hissettiren, estetik, pratik ve düzenli bir yer olmasını isteriz. Bunun için de kendimize çeşitli dekorasyon yöntemleri veya işlevsel çözümler buluruz. Bazen bir eşyanın rengini değiştirerek, bazense bir eşyaya farklı işlevler kazandırarak kendimize özgü bir alan yaratırız.

 

Mutfaklar İçin Farklı Dekorasyonlar ve Pratik Çözümler

En çok zaman geçirdiğimiz yerlerden birisi de mutfağımızdır. Bu yüzden estetik görünmesinin yanı sıra düzenli ve ferah olması her zaman işimizi kolaylaştırır. Bunun için işe mutfakta kullanacağımız mobilyalarımızı işlevsel ve açık renkli seçmekle başlayabiliriz. Örneğin mutfak dolaplarımızı büyük seçmek ve alanımızı daraltmak yerine raflı ve aynı zamanda krem, beyaz tonlarında seçerek hem alandan tasarruf etmiş oluruz hem de boğucu bir dizayndan kaçınmış oluruz. Eğer koyu renk bir dizayndan hoşlanıyorsanız, perde ve halı gibi aksesuarlarda açık rengi tercih ederek veya dolap renginizle uyumlu daha açık renklerde bir tezgah seçerek daha güzel bir hava yakalamanız da mümkün.

 

Salon İçin Farklı Dekorasyonlar ve Pratik Çözümler

Misafirlerimizi ağırladığımız, sıkça vakit geçirdiğimiz ve genellikle en çok özenin verildiği ev bölümlerinden biri de salonlarımızdır. Kimimiz rahat, sade ve daha işlevsel bir salondan hoşlanırken kimilerimiz de şık ve gösterişli salonları tercih etmektedir. Her ikisinden hoşlananlar için ortayı yakalamak da mümkün.

Örneğin sade koltuklardan hoşlanıyorsanız ancak gösterişli bir salonu daha çok tercih ediyorsanız renkli veya kabarık desenli halılar kullanarak bir farklılık oluşturabilirsiniz. Aynı şekilde koltuklarınızın rengiyle uyumlu şık bir avize seçerek de güzel bir görüntü yakalayabilirsiniz. Eğer daha işlevsel bir salonum olsun istiyor ve kalabalıktan hiç hoşlanmıyorsanız iç içe geçen ve yer kaplamayan sehpalar, büyük televizyon üniteleri yerine duvara monte edilen üniteler tam size göre olacaktır. Farklılıktan hoşlanıyorsanız ilginç saat tasarımlarıyla da salonunuzu renklendirebilirsiniz.

 

Yatak Odaları İçin Farklı Dekorasyonlar ve Pratik Çözümler

Yatak odaları bir ev için dekore edilmesi en zor alanlardan biridir. Özellikle küçük bir yatak odası için pratik ve ferah çözümlere çok ihtiyaç duyulur. Eğer geniş bir oda görünümü yakalamak istiyorsak dikkat edeceğimiz önemli noktalardan biri seçtiğimiz eşyaların boyutu olmalıdır. İkinci nokta ise gereksiz eşya kullanmaktan kaçınmaktır.

Gömme dolaplar her zaman çok daha pratik bir çözümken eğer bundan hoşlanmıyorsanız yine dolaplarınızda raflı tercihler yaparak daha fazla alan yaratabilirsiniz. Gösterişli ve büyük yatak başlarından hoşlanıyorsanız sadeliği dolap, perde ve halı seçiminizle dengeleyebilir yine ferah bir görüntüye ulaşabilirsiniz. Çok eşyanız varsa ve dolaplar oldukça fazla yer kaplıyorsa daha sade bir yatak, açık renkli dolaplar tercih edebilirsiniz.

0/5 (0 Oy)

yorumunuzu bırakın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top