Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı Chrome, FIREFOX, Opera veya Internet Explorer 'a değiştirin.
Ucuza Alışveriş Yapmak

Ucuza Alışveriş Yapmak

Alışveriş yapmak için en çok tercih edilen yerler artık hiç kuşkusuz alışveriş merkezleri. Alışverişiniz yaparken yemeğinizi yiyip, kahvenizi yudumlama imkanı da sunan avm’lerin gün geçtikçe popülaritesi artıyor. Haliyle rahat ve çok alternatifli bir alışveriş imkanız sunuyor bizlere. Peki, semt pazarlarına, pasajlara, butiklere göre zaman zaman çok daha yüksek fiyatlara satış yapan mağazalara sahip avm’lerde nasıl daha ucuz alışveriş yapabilirsiniz? Bir kaç basit yolu var elbette.

Outlet Avm

Markaların genellikle sezon sonu ya da eski sezon ürünlerini satışa sunduğu outlet mağazalarından oluşan bazı outlet avm’ler, bir çok avm’ye göre çok daha uygun fiyatlı alışveriş yapma imkanı sunuyor. Özellikle uzun yıllar giyilebilecek daha temel gereksinimleri (spor ayakkabı, çanta, kaban vb…) outlet avm’lerden rahatlıkla bulabileceğiniz gibi sezon ürünlerine oranla oldukça ucuz fiyatlara da sahip olabilirsiniz.

İndirim Dönemleri

Elbette bu indirimler avm’lere değil, mağazalara mahsus. Ancak bu dönemlerde en ideal alışveriş avm’lerde yapılıyor. Birçok mağazanın bir arada bulunması ve yine birçoğunun neredeyse yarıya yarıya fiyatlarda satış yaptığı bu dönemler, alışveriş için en ideal zamanlar oluyor. Anneler Günü, Öğretmenler Günü, bayramlar, yeni yıl… Birçok özel gün için yapılan bu indirim dönemlerini kaçırmayın. Tek dikkat etmeniz gereken hafta sonu tatilleri, mesai bitişleri gibi aşırı yoğun saatlerde değil de hafta içi daha erken saatleri tercih etmek. Daha sakin bir ortamda aradığınız her şeyi kolaylıkla bulabilirsiniz.

Sezon Sonu

Tıpkı indirim dönemleri gibi sezon sonunda da avm’lerden alışveriş yapmak oldukça ucuza gelebiliyor. Hani bazı şeyler vardır ki modası asla geçmez. Modası geçmeyen ürünleri almak için en doğru zaman genellikle sezon sonlarıdır. Sezon fiyatıyla yine yarı yarıya kadar indirimli alabilmeniz mümkündür zira sezon sonlarında. Yalnız sezon sonu indirimlerinde avm’de gezinirken kendinizi pazar yerinde gibi hissetmeniz olası bir durumdur. Kalabalık olmasının yanı sıra mağazalarda dağılmamış raflar, üst üste yığılmamış kıyafetler bulabiliyorsanız şanslısınız demektir. Bu nedenle hafta içi ve erken saatler kuralı bu dönemlerde de geçerlidir.

Daha da Ucuza 2. El Alışveriş

Elbette her üründe olmasa da birçok üründe ikinci el ürünler tercih edilebilir.  Bu ürünler çok daha ucuza 2. el eşya satan mağazalar veya bizim gibi internet sayfaları üzerinden satın alınabilir. Özellikle az kullanılmış bebek, çocuk eşyaları, elektronik cihazlar, kıyafet, kitap vesaire gibi bir çok eşya gereksiz şekilde masraf yapmadan satın alınabilir. Ayrıca artık kullanılmayan eşyalar satılıp para da kazanılabilir.

0/5 (0 Oy)

yorumunuzu bırakın


E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top