Daha iyi bir deneyim için lütfen tarayıcınızı Chrome, FIREFOX, Opera veya Internet Explorer 'a değiştirin.
Arabalara Güzellik Katan Dokunuşlar

Arabalara Güzellik Katan Dokunuşlar

Fabrikalar otomobil tasarlarken belirli standartlara göre tasarım yaparlar. Tüketiciler için, seri üretimin gereği olarak bayilerden alınan arabaları özelleştirme imkânları kısıtlıdır. Bu durum sokağa çıktığımızda aynı otomobilden yüzlerce hatta binlerce görmemize sebep olur. Farklı olmak isteyen araç sahipleri için neler yapılabileceğini listeleyelim:

Otomobilinizin Boyasını Değiştirin

Artan araba fiyatlarının da etkisiyle satılan arabaların çok büyük bir kısmı beyaz renk olmak durumunda kalmıştır. Tekerlekli buzdolaplarını andıran bu durum farklı olmak isteyen araba kullanıcıları için de bir fırsattır. Aracı alırken renk sipariş etmek de vergilere tabi olduğu için özel renkler büyük rakamlara mal olabilmektedir. Buna karşın, işinin ehli bir boyahane ile anlaşıldığında veyahut kaplama yapılan bir atölye ile görüşüldüğünde hem ekonomik hem de özelleşmiş bir renk sahibi olmak mümkündür. Değişen rengin aracın ruhsatına işletilmesi gerektiğini de belirtelim.

Farlara Küçük Dokunuşlar

Satılan araçların büyük çoğunluğu halojen eski moda farlarla gelmektedir. Bu sistem aydınlatma ihtiyacını karşılasa da oldukça demode bir görüntüye sebep olmaktadır. LED far, mercekli far opsiyonları da araç sipariş edilirken ki yüksek vergi rakamlarına tabi olduğu için ekonomik olmamaktadır. Bunun yerine aracınız için modifiye parçalar üreten yan sanayi imalatçılarının tasarladığı ışıklandırma sistemlerini satın alıp, aracınıza çok daha güzel bir görünüş kazandırmak mümkündür.

Tamponlar ve Tampon Ekleri

Aracınızla birebir aynı görüntüye sahip binlerce araç görmekten sıkıldıysanız bunun en basit çözümü tamponlarınızı değiştirmektir. Bunun için genellikle, modifiye parça üreticilerinin tasarladığı daha spor tamponlar tercih edilmektedir. Bu iş için sanayinin özgür dünyasında aklınızdaki tamponu ürettirebileceğiniz fiber malzeme işleyen dükkanlar olduğunu belirtmekte de fayda var. Üç boyutlu tasarım konusunda kendinize güveniyorsanız çizdiğiniz modelin aynısını ürettirip aracınıza uygulatabilirsiniz ve dünyada eşi olmayan bir aracı kullanmanın tadını sonuna kadar çıkarabilirsiniz.

Sil baştan tampon üretmek yerine tampon ekleri de tercih edebilirsiniz. Mevcut orijinal tamponunuz etrafına vidalar ile tutturulan bu sistemler bazı araç modellerinde oldukça güzel sonuçlar verebilmektedir. Ancak orijinal tamponunuz üzerinde işlem yaptırmak istemiyorsanız bu uygulamayı tercih etmemelisiniz. Bütün bu tampon uygulamaları, boyada her hangi bir değişiklik yoksa resmi olarak her hangi bir işlem gerektirmemektedir.

0/5 (0 Oy)

Yorumlar (1)


  1. Güzel bilgi.

yorumunuzu bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Top